1. kapitola - Pátrání po předcích

11. března 2012 v 15:08 | Prongs |  Začátek Pána Zla
Tak sem dávám 1. kapitolu... Sice byl u Prologu jen jeden komentář, za který vděčím °Alex, ale přeci jen se to tu musí ještě pořádně rozjet:). Tak tedy první kapitola... :DUž ubylo přibližně půl roku od doby, co byl Tom Riddle zařazen do Zmijozelu. Zjistil že v Bradavicích je v podstatě doma. Kouzla a čáry ho přitahovaly jako magnet. Všichni učitelé ho považovali za vysoce geniálního studenta. Nejvíc si však Toma oblíbil profesor Horacio Slughorn, který učil Lektvary. Sympatie byly oboustranné. Slughorn byl také Riddlův nejoblíbenější profesor, dokonce ho jako nejmladšího přijal do takzvaného Sluggyho klubu, což byla skupinka Slughornových nejoblíbenějších studentů, které čas od času pozval na nějaký večírek.
Tom Riddle trávil většinu volného času v knihovně. Nejen, že si četl v knihách o Černé magii, ale také hledal v knihách o kouzelnických rodech zmínku o nějakém Riddlovi, který by mohl být jeho otec. Nikde nic, jen jediná zmínka o Riddlu Howardovi, ale to nebylo přijmení. Ovšem, jednoho dne, kdy listoval stránkami knihy Potomci slavných čarodějů, na něco narazil. Nebylo tam jméno Riddle, nýbrž Marvolo. Bohužel tam o onom Marvolu Gauntovi nic moc nebylo, stálo tam jen: "Marvolo Gaunt - méně známý potomek Salazara Zmijozela".

Tom o Marvolu Gauntovi přemýšlel celý den. Je možné, aby to byl jeho děd? Že by on, Tom Riddle byl potomek samotného Salazara Zmijozela, samotného zakladatele bradavické školy? Vždycky věděl, že je něco vyjímečného. Umí mluvit s hady, to i v čarodějném světě umí jen hrstka lidí. Napadlo ho, že by se mohl zeptat některého profesora. Ti jsou přeci jen dosti vzdělaní a mohly by vědět něco o potomcích Salazara Zmijozela. Slughorn? Koneckonců chodil do Zmijozelu, je ředitelem zmijozelské koleje, ten by Tomovi mohl něco prozradit. Dippet, samotný ředitel Bradavic, to je ještě lepší volba… Nejlepší volba by ovšem byl Brumbál. Ale Tom se obával, že ten mu nic neřekne, i kdyby něco věděl. Jediný Brumbál neměl Riddla moc v oblibě. Bylo to zvláštní. Tom byl velice nadaný, nenáročný, pilný student, ale jemu na něm zřejmě něco nehrálo.

Hned druhý den ráno, po hodine lektvarů počlal Tom, až všichni ostatní odejdou, aby si profesorem promluvil o samotě.
"Pane profesore, mohl bych se Vás na něco zeptat?," začal Riddle.
"Ovšem, Tome, jen se ptejte," přitakal Slughorn.
"V knihovně jsem si pročítal knihu o potomcích slavných kouzelníků… A narazil jsem tam na jistého Marvola Gaunta, potomka Salazara Zmijozela. Jen mne tak napadlo, nevíte o něm něco?," vysvětloval.
"Jistě chápu, Tome, že se chceš dozvědět co nejvíc o tvé rodině, ale bohužel, v tomto ohledu ti nemůžu být nijak nápomocný. Jediné co vím je, že skutečně Zmijozelovi potomci byly nějací Gauntové, víc opravdu nic. Ovšem, troufám si říci, že profesor Binns je v kouzelnických dějinách vzdělanější než-li já."
Binns, na toho Tom ani nepomyslel. Vždyť vlastně učí dějiny čar a kouzel. Ovšem, kdo by myslel zrovna na profesora Binnse, ducha, který veškeré výklady vypráví jedním a tím samým monotónním hlasem, zatímco si studenti zapisují poznámky. Samozřejmě - další plus: je to duch! Je starý a je už dávno po smrti, musel toho zažít opravdu hodně. Kdo ví, jestli neučil i onoho samotného Marvola. Hned po obědě vyrazil Tom na hodinu Dějin čar a kouzel o něco dřív. Profesor Binns už byl v učebně.
"Ehm… Pane profesore? Mohl bych se vás na něco zeptat?" profesor sebou škubnul. Není divu, poněvadž studenti ho zrovna dvakrát často neoslovují.
"Ach… Jak vám mohu pomoci, hochu?," otočil se na Toma a ve tváři se mu objevil nevěřícný pohled, že po něm vůbec někdo něco chce. Zřejmě si ještě nestačil zapamatovat Riddlovo jméno.
"Víte pane profesore… Onehdy jsem byl v knihovně a v jedné knize jsem narazil na zmínku o nějakém Marvolu Gauntovi. Prý je to potomek Salazara Zmijozela. Mohu se zeptat - víte o něm něco?," Tom škubl koutek úst.
"Abych pravdu řekl, pokud vím, do Bradavic nechodil, ale v jedné době měli Gauntovi jisté problémy s ministerstvem. Hlavně jeho syn - Morfin. Je známo, že rodina Gauntů měla hadí jazyk a skutečně byla potomky samotného Zmijozela. Morfin, i jeho otec Marvolo doslova nenáviděli mudly. Mofin dokonce nějaké mudly několikrát uřknul, měl jít na ministerstvo a později i do Azkabanu. Nikdy se však na ministerstvo nedostavil. Není to zas tak dlouho, možná ještě žijí… Marvolo Gaunt měl ještě dceru Merope, ta ale údajně od rodiny utekla a zmizela. Nikdo neví, co se s ní stalo, ani jestli ještě vůbec žije… Marvolo však všude rozhlašoval, že ho okradla, že si odnesla nějaký cenný medailonek po Zmijozelovi. Většina z lidí, kdo jejich příběh zná, se ale domnívá, že Gauntovi žádný cenný medailonek neměli, protože se praví, že to jediné, co po všech Zmijozelových generacích zdědili, je bída, nouze, velmi ošklivá povaha, obrovská nadutost a pýcha," dopověděl duch, kterého Tom pozorně poslouchal. Byl si teď docela jistý, že Marvolo Gaunt je doopravdy jeho děd. "To je všechno, co o Gauntových vím. Chlapče, ocenil bych, kdybys o tom, že jsem ti to řekl nikomu nevyprávěl, nejsem si totiž tak docela jistý, jestli jsem ti to měl říct, ale co se stalo, stalo se," upozornil ho Binns a tím zřejmě rozhovor s Tomem Riddlem dokončil, páč "odplul" k oknu a zahleděl se ven. To už do učebny vcházeli i další studenti a za pár minut začala obvykle nudná hodina Dějin čar a kouzel.

Po vyučování zamířil Tom do knihovny. Panovalo tam ještě větší ticho, než obvykle. Tom zamířil k regálu s knihami a začal si pozorně číst názvy na jejich hřbetu. Ministrové kouzel 18. století - ne, Severské úřednictví - ne, Rady při zaměstnání - ne!
"Tady je to," mumlal si Riddle a vytáhl knihu na jejímž obalu ze leskl zlatý nápis Ministerské procesy.

Večer, přibližně o půl sedmé hodiny večerní, přišel Tom z večeře do společenské místnosti, posadil se do pohodlného křesla u krbu, ve kterém tančili plameny ohně a rozevřel vypůjčenou knihu. Začal v ní listovat… Asi po patnácti minutách našel to, co hledal; "Marvolo Gaunt odsouzen za napadení ministerských úředníků do Azkabanu na 6 měsíců" a "Morfin Gaunt odsouzen za několikanásobné napadení mudlů do Azkabanu na 3 roky". Ale víc zase nic, sakra. Budu se muset porozhlédnout po oddělení s omezeným přístupem, pomyslel si Riddle, tam by snad vážně mohlo být něco víc…

Teď už si Tom byl skoro jistý, že oni Gauntovci jsou jeho předkové. Měl pravdu - je něco vyjímečného; je potomkem samotného Salazara Zmijozela, zakladatele bradavické školy čar a kouzel.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 11. března 2012 v 15:58 | Reagovat

Trochu mi tu vadí, že sa to všetko dozvedá hneď v 1. ročníku (on sa to dozvedel až v piatom), proste je to všetko také unáhlené, ale píšeš to pekne, to sa musí uznať :).
Teším sa na pokračovanie.

2 Casion Casion | Web | 11. března 2012 v 19:37 | Reagovat

[1]: hej tiež som si povšimla trochu tej unáhlenosti :D
ale dej jemoc pekný :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama