Druhá dívka

8. března 2012 v 20:56 | Prongs |  Přeješ si?
Další povídka na přání - tentokrát pro Casion:).

Nevím, ten konec je trochu divný, ale chtěla jsi happy end:D. Prostě si nedokážu dobře představit Severuse Snapa zamilovaného do někoho jiného než do Lily:D:).

Zadání:
1. Casion
www.my-fantasydream.blog.cz
2. Harry Potter
3. Severus Snape a k nemu nejaké dievča zo Slizolinu
4. Severus normálne učí, ale nevie, že je doňho zamilovaná jedna študentka zo Slizolinu. Ona sa mu to rozhodne prezradiť a...
5. asi romantika i keď tam môžu byť stopy humoru :D
6. aby to skončilo happy endom :D
"…A zítra chci od každého z Vás esej na dva svitky pergamenu o použití mnoholičného lektvaru," dokončoval Severus Snape hodinu lektvarů. "Pottere, Longbottome, tři svitky pergamenu!," dodal ještě. Ze skupinky zmijozelských děvčat bylo slyšet posměšné chichotání.
"Když on je tak sladký," říkala zrovna Tamara Dayrová své kamarádce Pansy Parkinsonové.
"Kdo? Draco? Zapomeň, ten je můj!," hodila na ni Pansy zlostný pohled.
"Ale ne, ty hloupá, Snape," zatetelila se Tamara.
"Snape? Jako profesor? Vždyť je mu… Kolik mu je? Něco pod čtyřicítku. Tam, tak ty jsi na starší, co?," zazubila se další dívka.
"Vždyť je to pravda! Poznali jste někdy pohlednějšího profesora. Navíc je tak… tajemný. A pozor - je svobodný," rozplývala se Tam dál.
"Prosím tě, pojď, za chvíli máme Péči o kouzelné tvory s tím moulou Hagridem. To zas bude: 'Víte, von sou ty skvorejší děsně nepochopený tvorové. Dovopravdy vám nic neudělaj, von nejsou zlí,' Děvčata, připravte se, že si po hodině budete muset zajít na ošetřovnu. Jakmile letos dodělám zkoušky NKÚ, seknu s tímhle předmětem!," Pansy se lámala smíchy.
"Nebudeš sama, podle mě s tím skončí všichni, teda - kromě Pottra, Grangerové a Weasleyho," přikývla Tamara. "Úžasná trojka," dodala.
Mlčky došly až na okraj Zapovězeného lesa. V hodině péče o kouzelné tvory pokračovali v probírání jednorožců. Venku bylo slunečno, poněvadž se blížilo léto. Kdo ví, kde byl ten "moula Hagrid" zezačátku roku.

Tentýž den večer, ve Zmijozelské společenské místnosti trávila děvčata čas v pohodlných křeslech u krbu, ve kterém plápolaly rudé plameny.
"Tam, co tam ještě smolíš? Já to měla hotové už před čtvrt hodinou," ptala se Pansy.
"Co by - esej," odpověděla trochu kousavě dívka, která stále ještě jezdila brkem po pergamenu sem tam.
"No, to mi došlo, ale jak dlouhý? Jen Potter s Longbottomem mají mít tři svitky, Tam."
"Víš, jak bych to řekla… Chci si trochu šplhnout," zazubila se Tamara, "Při troše štěstí získám pro kolej i nějaké body."
"Holka, ty jsi blázen," vrtěla hlavou Millicent Bullstrodeová , "Zamilovat se do profesora!"
"Záleží na množství lektvaru. Tečka, hotovo," Tamara konečně dopsala esej. "No jo, ale být tebou nic neříkám, Millicent, pořád lepší, než mít rande s Goylem." Hlouček děvčat se hlasitě rozřechtal. Millicent už nic neřekla, jen se ještě víc sesula do křesla, zřejmě se urazila.

Dalšího dne měli studenti pátého ročníku hned po snídani dvouhodinovku lektvarů. Tamara šla k snídani časně, takže byla v učebně první. Profesor Snape už seděl za katedrou, horečně cosi psal se svým hákovitým nosem těsně nad pergamenem, na který mu spadaly jeho mastné vlasy, barvy černé jako uhel.
"Dobrý den, pane profesore," doširoka se usmála.
"Dobré ráno Tamaro," též ji pozdravil a letmo - téměř nepoznatelně jí úsměv opětoval.
"P-pane profesore… Chcete ten esej? Mám vám ho odevzdat rovnou? Vypracovala jsem o svitek navíc, měla jsem zrovna večer volný čas…"
"Jistě, Tamaro, položte mi to sem, na katedru. A jestli jste doopravdy vypracovala o svitek navíc, i když jste nemusela, což jak vidím - ano, tak tedy dvacet bodů pro Zmijozel," opět se usmál.
"Děkuji, pane," zatetelila se.
"Mohu se zeptat - tedy… Budete studovat lektvary na OVCE, že ano? Protože… jistě budete při NKÚ vynikající."
"No samozřejmě, pane profesore."
"Mohla byste přijít po této dvouhodinovce za mnou do kabinetu? Ukázal bych vám jeden lektvar, který budete muset u zkoušek NKÚ umět rozpoznat - jistě z důvodu vašich vynikajících výkonů při hodinách lektvarů."
"Ovšem, že přijdu," zazubila se. To už ovšem do učebny přicházeli i ostatní studenti. Harry Potter - ten slavný Potter se dnes zdál být nějaký zkroušený… Pansy k sobě gestem přivolala Tamaru.
"Prosím tě, co jsi tu dělala tak brzo?"
"Odevzdávala jsem esej," usmála se Tam.
"A?"
"Nooo," protáhla schválně Tamara, "…dvacet bodů pro Zmijozel, holka! A nejen to!"
"Co ještě? Povídej, přeháněj!," překypovala nedočkáním Pansy.
"Řekl mi, abych za ním po lektvarech přišla do kabinetu, chce mi ukázat nějaký lektvar k NKÚ," Tamara zese překypovala štěstím.

Po dvouhodinovce lektvarů zamířila rovnou do Snapova kabinetu. Na tváři jí zářil úsměv od ucha u uchu. Zaklepala na dveře…
"Dále," ozvalo se. Tamara otevřela dveře a vstoupila. Místnost byla jen spoře osvětlená a na poličkách ve zkumavkách bublaly, prskaly, ba i klidně ležely vzorky všemožných lektvarů. V některých z nich byli dokonce mrtvé žáby, myši, a další taková havěť.
"Á, to jste vy, Tamaro," usmál se jinak přísný profesor lektvarů.
"Ano, pane profesore," odpověděla vcelku zbytečně a zasmála se při tom.
"Abyste mi rozuměla, nepozval jsem vás sem vlastě jen kvůli lektvarům…"
"Tak tedy… Kvůli čemu?"
"Už znám tvé tajemství," šokoval ji, po tom, co se jí ve tváři objevil napůl vyděšený a napůl nechápavý výraz dodal: "Slečna Parknisonová mi všechno řekla… A aby bylo jasno… Počkám si na tebe, Tam," opět ji šokoval. Až tak, že Tamara Dayrová otevřela ústa dokořán. Snape došel k ní a chytil ji za ruku…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 9. března 2012 v 13:52 | Reagovat

jéé :D veľmi pekne si to napísala, tak nezvyčajne :D ďakujem :D

2 Chloe Chloe | Web | 10. března 2012 v 18:38 | Reagovat

Ta povídka je super :-)

Ano, pochopila :-) Představovala bych si to tak nějak jakože James a Narcissa se spolu schází a jejich příběh vypráví zhrzená Lily... Ale nechám to na tobě ;-)

3 nel-ly nel-ly | Web | 11. března 2012 v 22:16 | Reagovat

No, jsem zastánce neromantického Snapea a vůbec povídky s ním se mi buď nelíbí, nebo je miluju (a těch je opravdu ale opravdu málo), na druhou stranu mě to neurazilo, takže velká poklona
bylo to takové roztomile milé

4 VERLA VERLA | Web | 9. září 2016 v 0:35 | Reagovat

konsolidace nebankovnich půjček [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama