Tajemný zmijozelský

12. března 2012 v 22:56 | Prongs |  Přeješ si?
Další povídka na přání, tentokrát pro Vall:) Sice jsem zadání zas tak moc nedodržela, ale máš tam Rose, Scorpiuse, Wulfrica:D, no snad jen doufám, že se Ti to bude líbit:)).

Zadání:
1. Vall
2. Nová generace
3. Nevillův a Luny syn Wulfric + Rose Weaseyová,Scorpius zbytek nechám na tobě.
4. Wulfric bude se Scorpiusem bojovat o Rose a Rose nebude vědět, komu má dát přednost, protože Wulfric je na jednu stranu statečný, gentelman, ale také je hodně náladový. Scorpius je romantický, pohledný ale mstivý. Zbytek si domysli, konec nechám na Tobě:).
5. romantika
6. Ich forma - aby to vyprávěla Rose.
Děkuju:D)Byl pátek a oznámení na nástěnce ve společenské místnosti hlásalo, že příští sobotu, což navíc bude den sv. Valentýna se uskuteční další výprava do Prasinek. Už vidím, jak všechny kamarádky mají doprovod a jdou do čajovny madame Pacinkové. Ale já na takovýhle slaďárny nejsem. Sedět v přetopené růžové místnosti a pít přeslazený nápoj? To tak. Prostě když mě někdo někam pozve (a nebude to čajovna madame Pacinkové), půjdu s ním. Ale nevím kdo by se mi mohl líbit, jako kluk... Mám mezi kluky pár dobrých kamarádů. Ale nic víc, jen kamarádi. Wulfrica mám opravdu ráda a navíc se naši rodiče znají. Jeho otec je profesorem bylinkářství. Je o rok mladší ale chodí do Havraspáru, bystrou hlavu zdědil po matce. Je sice o rok mladší, ale je fajn. Pordadí mi, když potřebuju, ostatně, já mu také pomáhám - připravuje se na zkoušky NKÚ, které jsem já už před rokem úspěšně složila. Získala jsem jich devět. Táta říkal, že v nich jsem lepší než byl on, ale matka měla o jeden víc.

Toho dne jsem jako obvykle šla na snídani. Sedla jsem si vedle staršího bratrance Jamese, je to takový vtipálek. Nemohla jsem si pomoct, ale měla jsem pocit, že se na mě někdo dívá. Asi třikrát jsem se otočila, ale nikoho, kdo by na mě zíral jsem nepostřehla. Když jsem dojedla své ovesné vločky a vydala se na cestu zpět do věže, někdo do mě vrazil. Byl to Scorpius Malfoy.
"Ach, o-mlouvám se... Rose," vyhrkl. On mi řekl jménem?
"Nic se nestalo," zamumlala jsem.
Při cestě nahoru mě zastavil Wulfric.
"Rose, můžu s tebou mluvit?"
"Promiň, ale musím ještě před přeměňováním dokončit úlohu. Po obědě bys mohl?"
"Platí, sejdeme se ve vstupní síni," kývl, mávl na mě a odešel.

Až do sjednaného setkání s Wulfricem proběhlo všechno celkem běžně. Při obědě jsem do sebe rychle naházela dvě kuřecí stehna s rýží, spláchla to dýňovou šťávou a hned jsem se vydala do vstupní síně. Wulfric už tam čekal.
"Rosie, nešla by ses projít po školních pozemcích?"
"Když myslíš," kývla jsem, "ráda."
Vyšli jsme tedy hlavní bránou a namířili si to k jezeru.
"Jak se máš? Jak to dneska šlo?," zeptal se mě.
"Klasika," vydechla jsem a usmála se.
"Víš, chtěl jsem se tě zeptat...," zastavil se v půce věty a pohlédl na mě nervózním pohledem.
"Na co jsi se chtěl zeptat?"
"No, v-víš... Ne-nešla bys...," koktal, "Chtěl jsem se tě z-zeptat jestli bys se mnou ne-nešla z-zítra do těch Prasinek... Třeba do ča-čajovny madame Pac-"
"Nenávidím čajovnu madame Pacinkové, Wulfricu, promiň, ale jsi můj nejlepší kamarád a do čajovny madame Pacinkové bych nešla ani s nikým jiným," nenechala jsem ho dokončit větu. Tvářil se zklamaně, tak jsem dodala: "Jestli to dopadne tak bychom mohli zajít ke Třem košťatům, ale nevím to jistě, ano?"
"P-promiň, nechtěl jsem tě takhle vytočit," omlouval se.
"Nic se nestalo," usmála jsem se.

Večer, něco okolo osmé hodiny jsem seděla ve společenské místnosti u krbu, ve kterém plápolaly a praskaly teď už je nízké plamínky ohně. Bylo mi trochu horko, tak jsem si svlékla mikinu. Z kapsy mi vypadl složený menší kousek papíru. Zvedla jsem ho a rozbalila. Byl tam vzaz, byl pro mě... "Milá Rose, byla bys tak laskavá a vyšla v devět hodin večer před vchod Vaší společenské místnosti? Počkám tam na Tebe. Scorpius" Koukala jsem na to s vykulenýma očima. Scorpius Malfoy? Čeká na ? Hlavou se mi začali honit myšlenky jestli mám jít či nemám jít... Nakonec jsem se rozhodla, že půjdu - koneckonců, za zkoušku nic nedám.

Když jsem byla převléknutá, rychle jsem si prohrábla hřebenem své dlouhé, zrzavé vlasy a sešla dolů. Bylo za pět minut devět. Řekla jsem si, že tam Scorpius už možná bude - a také že byl. Když jsem prolezla podobiznou Buclaté dámy ven, stál tam ve sněhobílé košili s ledabyla uvázanou kolejní kravatou, v úzkých jeanách, vlasy rozcuchané s dojmem nedbalé elegance a v ruce držel rudou růži.
"Ahoj Rosie," pozdravim mě.
"Ahoj... Co potřebuješ?"
"Víš...," zamyslel se,"Tohle je pro Tebe," a podal mi růži.
"Tak to děkuji," usmála jsem se na něj.
"Nechtěla by ses se mnou trochu projít po hradě?"
Zaváhala jsem, nakonec jsem souhlasila. Šli jsme okolo ředitelské pracovny, různých zamčených tříd, až jsme došli k jedné pootevřené. Scorpius nakouknul škvírou do dveří - třída byla prázná. Otevřel a gestem mi pokynul, abych vešla první. Kdyby venku nesvítil měsíc, byla by tu úplná tma. Posadila jsem se na prázdnou katedru, on mě napodobil. Chvíli jsme klábosili o všem možném, o našich otcích, protože - jak oba víme - se ve škole neměli zrovna příliš v lásce. Když najednou... Naše rty se dotýkali. Zcela instiknivně jsem se k němu přisunula ještě o něco blíž, aniž bych věděla, proč to vlastně dělám. A už to bylo. Líbali jsme se v pevném objetí. Nevím, jak dlouho to trvalo, ale pro mne to bylo to nejkrásnější, co jsem do té doby zažila.

Ten večer mě Scorpius doprovodil až ke společenské místnosti. Tam mě ještě políbil na tvář, rozloučili jsme se a odešli do ložnic. Myslím, že teď docela jistě vím, s kým půjdu na svatého Valentýna do Prasinek. Jen to musím Wulfricovi nějak vysvětlit, ale je to dobrý kamarád, snad to pochopí.
Zfoukla jsem svíčku, lehla si do postele a nechala si zdát jen o těch nejkrásnějších věcech.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 13. března 2012 v 7:05 | Reagovat

Uu, Scorpius v úzkych rifliach, to musí byť pohľad :D. Pekná jednorázovka :).

2 Prongs Prongs | Web | 13. března 2012 v 15:05 | Reagovat

[1]: Taky si říkám :D, díky:)

3 Casion Casion | Web | 14. března 2012 v 15:32 | Reagovat

naozaj zaujímavý námet :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama